متخصص قلب – پزشک می تواند جان شما را نجات دهد

اکثر مردم درک بسیار کمی از آنچه که کسی در زمینه قلب انجام می دهد به غیر از کار روی قلب انجام می دهند. با کمی تحقیق می توانید یاد بگیرید که متخصص قلب یک پزشک متخصص است که در صورت نیاز در کنار او هستید.

قلب و عروق با قلب شما صمیمی هستند. آنها برای تشخیص و درمان بسیاری از شرایط و اختلالات سیستم قلبی عروقی کار می کنند. از بیماری های عروق کرونر گرفته تا نقایص مادرزادی ، کار بسیار کمی است که یک متخصص قلب نمی تواند انجام دهد ، به جز جراحی. معمولاً آنها این امر را به جراح قلب واگذار می کنند ، اگرچه متخصص قلب در مشهد در برخی موارد و جوامع می توانند نقش دوگانه داشته باشند.

مهم است که برخی از ویژگی های مربوط به اختلالات مربوط به حوزه قلب را بدانیم. بیماری عروق کرونر زمانی رخ می دهد که دیواره های داخلی شریان ها شروع به تجمع با پلاک می کنند. این پلاک از عبور مناسب خون و مواد مغذی از طریق شریان جلوگیری می کند. این بیماری می تواند باعث حمله قلبی ناگهانی شود ، اگرچه این بیماری به طور کلی علائم آن را مدت ها قبل از حمله نشان می دهد.

یکی دیگر از بیماریهای شایع که توسط متخصصان قلب تشخیص داده شده و درمان می شود ، نقص مادرزادی است. اینها عیوب قلب هستند. دریچه ها و ساختار آن است که در هنگام تولد رخ می دهد. نقایص مادرزادی باعث هر چیزی از جریان خون نادرست تا شرایطی می شود که سرعت عضله را مختل می کند. گاهی اوقات ، این شرایط در دوران کودکی تشخیص داده نمی شود و بعداً در زندگی نیاز به مراقبت های پزشکی دارد.

در زمینه قلب ، نه تنها اختلالات خاصی درمان می شوند ، بلکه تخصص هایی نیز وجود دارد که باید در طول مطالعه سیستم قلبی عروقی انتخاب شوند. پزشک یک تخصص انتخابی را به عنوان محور حرفه خود خواهد داشت. این تخصصها شامل مراقبتهای بعد از عمل بیماران قلبی ، داروسازی قلب ، اکوکاردیوگرافی ، الکتروفیزیولوژی و ضربان سازها ، حتی آمار زیستی و اپیدمیولوژی است ، اما محدود نمی شود.

با افزایش چاقی ، کلسترول و دیابت ، کار یک متخصص قلب خوب هرگز انجام نمی شود. هیچ کمبودی از بیماران وجود ندارد که خود و تمرین خود را مشغول کنند. در عین حال ، بسیاری از عوامل ایجاد کننده بیماری وجود دارد که به کار متخصصان قلب سخت کار می کند. با این حال ، اکثر پزشکان به شما خواهند گفت که آنها بر پیشگیری تمرکز می کنند و ترجیح می دهند شما را سالم نگه دارند و از مطب خود خارج شوند.

اما در نهایت ، ممکن است یک وضعیت اورژانسی باشد که باعث می شود شما به تخصص ارائه شده توسط مطب قلب و کارکنان آن نیاز داشته باشید. هنگامی که این اتفاق می افتد ، همه تخصص ها و تحصیلات آنها در صورت عدم وجود ممکن است به عقب برود. به نظر می رسد شما فقط باید فردی را پیدا کنید که بیماران را دریافت می کند. این روزها تقاضای زیادی برای متخصصان قلب و عروق وجود دارد و یافتن پزشکی که در دسترس باشد دشوار است. در این لحظات بر توصیه های پزشک مراقبت های اولیه خود و همچنین دوستان و خانواده تکیه کنید.